Na zakręcie dziejów

Znaleźliśmy się na zakręcie dziejów. Neptun w kwietniu 2011r. przeszedł ze znaku Wodnika do Ryb na 14 lat. Da ludziom empatię, twórcze natchnienie,  zainteresuje ludzi ezoteryką i magiczną stroną życia. Wrażliwi mogą ulegać nałogom i mieć słabość do uzależnień od środków odurzających.

Pluton przeszedł ze znaku Strzelca do znaku Koziorożca w 2008r. i będzie przebywał tam do 2024r., czyli jeszcze przez najbliższe 13 lat. Uran opuścił znak Ryb i w marcu 2011r. wszedł na najbliższe 7 lat do znaku Barana. Uran w Rybach czuł się niepewnie i sennie a w znaku Barana rozwinął skrzydła. Uran jest buntowniczy, rewolucyjny, niszczycielski. Ale również błyskotliwy, inteligentny. Uran w Baranie wiąże się z tym co awangardowe, nowoczesne, postępowe, odkrywcze, nowatorskie. Zgodnie z duchem Barana od razu narozrabiał – sprowadził trzęsienia ziemi i potężne tsunami w Japonii. Stworzył zagrożenie energią jądrową ze zniszczonych  elektrowni atomowych. W Afryce wywołał rebelie i rewolucje. Bo Uran w Baranie oznacza przyciąganie niekonwencjonalnego i burzliwego biegu zdarzeń, towarzyszących ludzkiej egzystencji. W takich warunkach świetnie poradzą sobie jednostki, które mają błyskawiczny refleks i intuicję niezbędną aby wykorzystać niespodziewane szanse i uniknąć zaskakujących zagrożeń.

Koło zamachowe, które uruchomił Uran w Baranie potoczy się już teraz z dużą szybkością. Oznacza to duże zmiany, bo Uran lubi niszczyć stare struktury, burzyć i zmieniać na nowe.   W wyniku wielowarstwowych kryzysów odczujemy niebawem burzenie starej i budowę nowej globalnej piramidy społecznej. Powstaną sytuacje kryzysowe, a podczas każdej sytuacji kryzysowej możliwe są dwa typy reakcji: defensywa dążąca do zachowania dotychczasowego status  quo, oraz ofensywa wykorzystująca kryzys do przeprowadzenia korzystnych dla siebie zmian.

Trzecia planeta, Pluton zaktywizuje piramidę społeczną, a w niej świat tajnych struktur, zorganizowanej przestępczości i nastroje totalitarne. Z drugiej strony zadaniem Plutona w Koziorożcu bedzie stworzenie państw policyjnych usiłujących nie dopuścić  do globalnych przemian, śledzących obywateli, agentów tajnych służb. Uran z Plutonem są w aspekcie  zgrzytającej, napiętej kwadratury, czyli pod kątem 90 stopni w stosunku do siebie. Jedną z pozytywnych możliwości ich wspólnego działania moga być nadzieje na odkrycie nowatorskich metod regeneracji sił witalnych, na rozwój medycyny. Dla politycznych i finansowych elit taki układ oznacza poszukiwanie nowych sposobów na zawłaszczanie sobie świata poprzez wykorzystanie nowoczesnych, elektroniczno-cyfrowych narzędzi do obsługi finansów i handlu. Jednostka będzie podporządkowana  globalnemu porządkowi i dyktatowi międzynarodowej finansjery. Znakomicie poradzą sobie ludzie młodzi duchem, o otwartych , świeżych umysłach, gotowi do podjęcia ryzyka. Sukcesy osiągną zapewne ci, którzy szybciej niż inni będą się orientować w nowej sytuacji i szybko i sprawnie zgarną coś dla siebie. Ale także ci, którzy zachowają mobilność, posiadający cenne wartości i dobra, ale nie będący nimi skrępowani ani przeciążeni. Przetrwa więc ten kto potrafi stworzyć i obronić własny świat. Ale możemy napotkać opór państwowych instytucji, aparat władzy będzie nam utrudniał poprzez wprowadzanie nowych przepisów, procedur, podatków.

Jeśli przy tym będziemy zachowywać trzeźwość myślenia, błyskotliwość i intuicję, która szczególnie charakteryzuje kobiety, to doskonale poradzimy sobie w tej nowej rzeczywistości.

Uwaga! Urodzeni pod znakiem Barana, czyli ze Słońcem w Baranie muszą się szczególnie przygotować na nadchodzące zmiany, które mogą dotyczyć zarówno życia osobistego jak i prowadzonej działalności. Barany od zmian nie będą mogły uciec ani tego okresu przeczekać. Musimy nastawić się na nowe rozwiązania, technologie, kontakty zagraniczne, podróże w interesach. Należy już szlifować języki obce. Można zacząć nowe studia, zupełnie odmienne od dotychczasowej pracy.

Ludzie mający Wenus w znaku Barana mogą doznać nagłego zauroczenia, miłości od pierwszego wejrzenia, elektyzującego uczucia, które odmieni ich życie. Merkury podejmie studia, naukę języków, zagraniczną wymianę handlową . Mars sprowadzi przygody, da niezwykłą intuicję i wyczucie do działania na nowych polach, pionierskie zapędy, przygody erotyczne, ale też niecierpliwość, emocje i zagrożenie wypadkami.

Ludzie spod znaku Lwa i Strzelca bedą mieli ułatwienia, bo Uran z Barana działa na nich trygonem, czyli pozytywnym aspektem. Ale muszą nastawić się na zmiany w życiu, duże zmiany i niespodziewane. Lwy będą błyszczały i osiągały sukcesy, a Strzelce mogą mieć osiągnięcia intelektualne w nowoczesnych dziedzinach.

Znaki kardynalne czyli Koziorożce, Wagi i Raki będą miały dużo wyzwań i pracy.

Pozostałe znaki zostaną wciągnięte w wir przemian o ile mają jakieś planety w znakach ognistych i kardynalnych.

 

wróć