Lata chude i tłuste co to jest?

Podczas przejścia Saturna przez oś horoskopu, w życiu człowieka mają miejsce poważne zmiany. Zmiany te mogą dotyczyć sytuacji rodzinnej lub dotyczące pracy: zaczyna pewną długotrwałą pracę, zmienia pracę, traci pracę na dłużej, przechodzi na emeryturę. Przeprowadzki lub emigracje: zmienia mieszkanie, miasto, kraj zamieszkania. Zmienia środowisko społeczne, w którym żyje. Zmienia źródło dochodów. Zmienia poziom dochodów: ktoś, komu brakowało zaczyna mieć pieniądze lub odwrotnie. Zmiany mogą też dotyczyć zdrowia: można wtedy zapaść na chorobę i to taką, która wymusza zmianę trybu życia, albo przeciwnie, wyzdrowieć z czegoś, co męczyło dotąd.

Drugim zjawiskiem dziejącym się podczas przejścia planety (Saturna lub Jowisza) przez jedną z osi, jest podjęcie inicjatywy, mobilizacja przyrost chęci do działania. Pojawia się nadwyżka energii, która wystarcza do tego, żeby podjąć decyzje, które do tej pory nie udawały się, albo które były odsuwane na przyszłość. Często jest tak, że ta nadwyżka mocy jest w ogóle konieczna do tego, żeby nastąpiła zmiana - żeby się na tę zmianę zdecydować.

Trzecie zjawisko jest takie, że traci się w jakimś stopniu lub części poczucie ciągłości między tym, co było przed tą przemianą, a tym, co jest po niej. To zjawisko oddawane jest przez powiedzenie "zacząć nowe życie", "zacząć życie od nowa". Często w takim momencie rwą się znajomości lub przygasają więzi z dotychczasowymi przyjaciółmi, a w ich miejsce pojawiają się nowi przyjaciele, formuje się wokół nas nowy target społeczny.  Oczywiście nie jest tak, że przy każdym przejściu Saturna a zwłaszcza Jowisza przez każdą z 4 osi horoskopu rwie nam się poczucie ciągłości. Saturn zmienia oś średnio co około 7 lat. Zjawisko radykalnych zmian obserwuje się raczej przy niektórych tylko przejściach przez oś.

wróć