Cykle planet

Każdy cykl dowolnej planety odpowiada jakiemuś wewnętrznemu cyklowi w życiu człowieka. Kształtowanie wielkich celów w naszym życiu, zasadniczej orientacji życiowej, dochodzenie do sukcesu społecznego – to jest cykl związany z Jowiszem, który trwa etapami po 12 lat.

Jeśli w horoskopie człowieka dominuje Jowisz, np. Jowisz na Asc, lub gdy jest najmocniejszy w horoskopie, pierwszy etap samookreślenia zaczyna się w wieku około 12 lat. W następnym cyklu Jowisza człowiek znajduje swoje zadanie życiowe, które realizuje bardzo długo około 24 lat i ostatnia faza, która prowadzi człowieka do sukcesu, zaczyna się na czwartym etapie – około 48 lat. Główne życiowe zadania są realizowane w cyklu Jowisza, jeśli człowiek jest zorientowany na sukces, i organizują się przez cykl Saturna, jeśli człowiek jest zorientowany na stabilność. Cykl Saturna trwa 29,5 – 30 lat.

Następny cykl - Merkurego

Jeden cykl Merkurego jest roczny, drugi natomiast trwa 88 dni. Wyjaśnię, dlaczego rok albo 88 dni. Pełny obrót Merkurego dokoła Słońca trwa 88 – 89 dni, lecz wraz ze Słońcem Merkury pokonuje Zodiak w ciągu mniej więcej roku. Dlatego najdłuższe merkuriańskie procesy nie trwają dłużej niż 88 – 89 dni (mniej więcej 3 miesiące). Inaczej mówiąc, jeśli intensywnie pracujemy nad zapamiętaniem czegoś – trzy miesiące jest to okres, gdy dany materiał przechodzi do pamięci automatycznej, lecz w naszym życiu codziennym skutki tego zapamiętywania zamanifestują się po roku.

Cykl Księżyca - miesięczny:

Jeśli Księżyc znajduje się w słabych znakach: Bliźnięta, Panna, Koziorożec, Wodnik –  jest niezbyt aktywny, niezbyt mocny. Jeśli przyjrzymy się, zobaczymy, że ich typy emocjonalne mogą być bardzo różne, lecz zachowanie jest podobne. Ludzie z Księżycem w Koziorożcu mają  podobne cechy, tak samo jak podobne cechy mają ludzie z Księżycem w Skorpionie. Są oni czujni, powściągliwi, nie śpieszą się z wypowiedzeniem własnego zdania. Zawsze chętnie pozwalają, by wypowiadali się inni. Potrafią milczeć w towarzystwie przez kilka godzin, a jednocześnie na każdą agresję odpowiadają natychmiast mocnym kontruderzeniem. Księżyc w Skorpionie podobny jest do żołnierza na czatach, który sam nie atakuje, ale zawsze jest gotów odbić atak.

Psychologia nowoczesna teraz wie, że istnieje kilka rodzajów woli, co najmniej trzy:

Pierwszy to aktywność, zdecydowanie, zdolność działania, impet, zdolność podporządkowania sobie innych.

Drugi typ – wytrwałość, koncentracja, męstwo, dzielność, pewność siebie, siła wewnętrzna.

Trzeci rodzaj woli – zdyscyplinowanie, zorganizowanie, konsekwencja w działaniu, obowiązkowość, odpowiedzialność.

wróć